Resultaten grote projecten op Terschelling

In totaal hebben 652 panelleden de enquête over de grotere projecten ingevuld. 202 van hen hebben de enquete gedeeltelijk ingevuld, dat betekent dat ze 1 of meerdere vragen onbeantwoord hebben gelaten. De redenen hiervoor kunnen verschillend zijn: van ‘te druk’ tot ‘niet belangrijk genoeg’. De verhouding eilanders – niet-eilanders was nagenoeg 50-50. 281 mensen van de wal hebben gereageerd op de enquête en 278 eilanders. Van de overige 93 respondenten is niet bekend of ze eilander zijn of niet.

Communicatie

Van de panelleden vindt de meerderheid dat we gemiddeld een 7 of een 8 scoren voor de communicatie over alle projecten. We vinden de communicatie naar de eilanders met name belangrijk. De meerderheid geeft een ruime voldoende tot goed voor wat betreft de communicatie. Bij de niet-eilanders lag dit nog ietsje hoger. Dat is goed om te weten en dat willen we natuurlijk verbeteren of minimaal zo volhouden.

We hebben bij deze enquêtevragen niet de mogelijkheid ‘weet ik niet meer’ ingevuld, terwijl dit wel een reden kan zijn om niets in te vullen.  Een project als Arjensduin bijvoorbeeld ligt al een tijd achter ons waardoor deze ervaring niet meer vers op het netvlies ligt. Dit is een aandachtspunt voor de toekomstige enquêtes.

Arjensduin

Als we naar de gemiddelde cijfers kijken die de gebieden krijgen voor en na de werkzaamheden, dan blijkt dat men in alle gevallen de nieuwe situatie hoger waardeert dan hoe het voor de tijd was. Arjensduin kreeg voor de boskap gemiddeld een 6,7, na de herstelwerkzaamheden is dat een 7,5 geworden.

Duinplassen

Het project dat er echt uitspringt is het duinherstelproject West aan Zee: eerder scoorde dat gebied een kleine 6, nu zit het gemiddeld op een 8,4.

Seinpaalduin

Ook inspanningen in 2010 om het duingebied rondom Seinpaalduin weer open te krijgen hebben geresulteerd in een hogere waardering. Voor 2010 kreeg het gebied gemiddeld een 6,7. Nu is dat een 7,7. 

Doodemanskisten

Bij Doodemanskisten vinden met name de eilanders dat het er op vooruit is gegaan, de niet eilanders vonden het voorheen bijna net zo mooi als nu. Op de vraag ‘wat zou jij doen met de omgewaaide bomen noordoost van Doodemanskisten’, hebben 454 panelleden gereageerd. Ca 80% van de eilanders vind dat de bomen kunnen blijven liggen of dat we alleen de eerste twee meter zouden moeten opruimen. Deze uitkomst wegen we mee in onze beslissing wat we er mee gaan doen. Ook de gesprekken tijdens de excursie met de aanwonenden die we binnenkort hebben wegen daarin mee.

 

Leave A Comment

Wat is Echt Terschelling

Echt Terschelling is een initiatief van Staatsbosbeheer. Echt Terschelling gaat over recreatie, natuur en cultuur in de duinen en bossen en op de stranden van Terschelling. Zaken waar alle eilanders en bezoekers hun eigen ideeën over hebben.

Joeri Lamers

Remi Hougee

Meld je aan en praat & denk mee over zaken die er toe doen op jouw Terschelling

Zoeken in berichten

Categorieën